Çalışma Saatleri: 09:00 - 05:00 (7 Gün)
E-posta: [email protected]
Destek Hattı: +90 530 002 20 20
Skype: otopaybayi

Internet'ten Alışveriş Eğilimleri

tarafından 03 Mayıs 2016 Salı (güncelleme: 21.05.2016 08:35:43)

internetten alişveriş eğitimiİnternette insanların alışveriş eğilimleri her geçen gün büyüyerek gelişmeye devam ediyor. Bundan birkaç sene öncesine bakarsanız aslında internet’ten alışverişlere pek sıcak bakılmıyordu. Bunun birinci nedeni ise kişisel bilgilerinin alışveriş esnasında isteniyor olmasıydı. 2015 yılı istatistiklerine baktığımızda insanların % 67’ sinin sırf bu nedenden dolayı alışverişlere de sıcak bakmadıklarını yakından görebiliyoruz. Bu durum aslında onların lehine işleyen bir süreç olarak devam ediyor. Çünkü yine aynı istatistiklere bakıldığında % 52 oranında kullanıcı internet’ te fiyat araştırması yapıyor. Sırf e-ticaret sitelerini bu yüzden kullananların dahi olduğunu görmezden gelmek hiçte doğru olmayacaktır. İnternet’ten düzenli olarak alışveriş yapanlara baktığınız da bu rakamın kadınlar için 0,5 erkekler için 1,4 olduğunu görebilirsiniz. İnternette en çok alışveriş yapanlar genellikle orta gelir düzeyindeki insanlardır bunun da yaş aralığı 15-19 ve 20-24 arasıdır.

 İnternetten alışverişler insanlara oturdukları yerden ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunduğu içinde bir rahatlık sağlıyor bunların % 35’ i tasarruf amaçlı % 23’ de ürün fiyat karşılaştırması yapıyorlar.  Erkeklerin zamandan tasarruf etmek için, kadınların ise Türkiye’de bulunmayan ürünleri almak için internetten alışveriş yaptığını ortaya koydu.

 Elektronik eşya ve oyunlar       

Araştırmalara göre internetten sanal kartla alışveriş yapanlar en fazla elektronik eşya ve de oyun alıyorlar. Bir başka tercih ise bahis oyunlarından yana oluyor. Sanal alışverişçilerin yüzde 51’i alışverişlerini mutlaka Türk sitelerinden yaparken, yüzde 3’lük kesim sadece yabancı siteleri tercih ediyor.


Otopay Kart Satışı

%100 müşteri memnuniyeti ilkemiz ile güvenle Otopay, Astropay, Paykasa, PayKwik ön ödemeli kartlarını edinmek istemez misiniz? Bize ulaşın.

 

Otopay'ı bu ürünler için kullanabilirsiniz

paykwik